Pogrzeb śp Czesławy Urbańskiej

Pogrzeb śp Czesławy Urbańskiej

25 stycznia 2018r.

W czwartek, 25 stycznia, w Warszawie, odbył się pogrzeb Ś.P. Czesławy Urbańskiej - mamy o. Tomasza.

Czesława Urbańska z d. Małkowska, urodziła się 6 kwietnia 1929 r. w Warszawie -Wilanowie. W tutejszej parafii  p.w. Św. Anny  otrzymała sakrament chrztu św., I komunii świętej, bierzmowania i tutaj też zawarła sakrament małżeństwa 8 września 1957 roku. Wraz z mężem Stanisławem przeżyła w małżeństwie 60 lat. Bóg obdarzył ich trójką dzieci: synem Tomaszem, Maciejem [zmarł po trzech miesiącach] i córką Małgorzatą. Doczekała się trojga wnucząt i pięciorga prawnuczków.

Była człowiekiem głębokiej wiary i modlitwy. I tak wychowywała z mężem swoje dzieci. Całe swe życie przeżyła w cichości, ucząc się jej od Jezusa cierpiącego, sama będąc naznaczona cierpieniem choroby. Ukojenia i siły szukała podczas codziennej mszy św. , w modlitwie różańcowej i do Miłosiernego Jezusa. Nigdy nie opuściła Gorzkich Żali. Pomimo słabego zdrowia, wielokrotnie pielgrzymowała na Jasną Górę. Dzięki transmisjom Radia Maryja, do końca uczestniczyła w Apelach Jasnogórskich. Odeszła do Domu Pana w niedzielę 21 stycznia po południowej modlitwie różańcowej.

W modlitwach polecajmy Jej duszę miłosiernemu  Bogu.

Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie. A światłość wiekuista niechaj Jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.


Godziny mszy świętych
Niedziele i święta:
Nasz kościół: 900, 1030, 1900
Kaplica św. Jadwigi Śląskiej na terenie Rezydencji Prezydenta RP: 1200

w tygodniu:
Nasz kościół: Czas letni: 900, 1900 Czas zimowy: 900, 1630
Odwiedzający naszą stronę
263604
Liturgia dnia