Ogłoszenia

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA

26 Niedzielę Zwykłą

1 października 2023

 

  • Rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie o godz. 1830. Osoby, które nie mogą przybyć na modlitwę do świątyni, zapraszamy do odmawiania różańca w domu. Przypominamy także, że w niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty – tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, w czwartki – tajemnice światła.

 

  • Osoby modlące się na różańcu mogą zyskać łaskę odpustu zupełnego, czyli darowanie kar czyśćcowych za grzechy. Taki odpust pod zwykłymi warunkami można zyskać, odmawiając jedną część różańca.

 

  • W środę, 4 października, w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu. To także dzień imienin papieża Franciszka. Niech nasza modlitwa będzie wsparciem dla Ojca Świętego.

 

  • W czwartek, 5 października, będziemy wspominać w liturgii Świętą Siostrę Faustynę Kowalską, którą nazywamy Apostołką Bożego Miłosierdzia. Tego dnia w sposób szczególny będziemy modlić się przez jej wstawiennictwo o miłosierdzie Boże dla nas i całego świata.

 

  • W piątek, 6 października, przypada pierwszy piątek miesiąca. Zapraszamy do spowiedzi i Komunii św. wynagradzającej.

 

  • W sobotę, 7 października, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. 

 

  • Pragniemy poinformować, że od 7 do 13 października br. odbędzie się peregrynacja relikwii Bł. Rodziny Ulmów w Diecezji Bielsko-Żywieckiej. W naszym dekanacie wiślańskim peregrynacja relikwii będzie miała miejsce w parafii św. Klemensa w Ustroniu 12 października br. Szczegółowe informacje na plakatach w gablocie parafialnej.

 

  • Wszystkim Dobroczyńcom, którzy wspierają utrzymanie naszego klasztoru i kościoła, składamy serdeczne Bóg zapłać, zapewniając o naszej codziennej modlitwie w Ich intencjach.

 

  • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W kruchcie kościoła po lewej stronie jest do nabycia kolejny numer: „Gościa Niedzielnego”, w cenie 10 zł. Pozostałe materiały znajdujące się w kruchcie są do wzięcia za darmo.

 

  • Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, światła Ducha Świętego w codziennych wyborach oraz opieki Matki Najświętszej.

Parafia i Kościół Św. Pawła od Krzyża

43-460 Wisła Nowa Osada
ul. Zielona 4

tel. (33) 855 23 65

Konto bankowe
50 1050 1070 1000 0090 3158 6374

GODZINY MSZY ŚWIĘTYCH

NIEDZIELE I ŚWIĘTA
9:00, 10:30 19:00

Kaplica św. Jadwigi Śląskiej na terenie Rezydencji Prezydenta RP (zamek) : 12:00

W TYGODNIU
czas letni: 9:00, 19:00
czas zimowy: 9:00, 16:30

Kaplica Św. Jadwigi Śląskiej na terenie
Rezydencji Prezydenta RP:

NIEDZIELA12:00

Ta strona korzysta z plików cookies