Ogłoszenia

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA

34 Niedziela Zwykła

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

22 listopada 2020 

 

Po ostatnich obostrzeniach od 7 listopada W NASZYM KOŚCIELE MOŻE UCZESTNICZYĆ WE  MSZY ŚW. TYLKO – 9 OSÓB.

Zgodnie z zarządzeniem Księdza Biskupa Ordynariusza podczas odprawianej Mszy świętej, nie wolno się gromadzić na tarasie, przed kościołem i wokół kościoła.

Wszyscy obecni w kościele – oprócz sprawującego liturgię – mają obowiązek pełnego zasłaniania nosa i ust (maseczka). W związku z tym bardzo prosimy wszystkich Wiernych o zapoznanie się i przestrzeganie powyższych zasad. Biskup Bielsko-Żywiecki udziela aż do odwołania dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy św. dla wszystkich wiernych Diecezji i przebywających na terenie Diecezji Bielsko-Żywieckiej. Zachęcamy do uczestnictwa we Mszy św. poprzez środki masowego przekazu oraz wspólną modlitwę w rodzinach. W sposób szczególny o skorzystanie z dyspensy prosimy osoby starsze, przewlekle chore i te, dla których infekcja stanowi wysokie ryzyko.

Zapraszamy na Msze św. w ciągu tygodnia, gdzie jest mniej osób i można pomodlić się i umocnić Ciałem Chrystusa.

 

  • Liturgiczne obchody tygodnia:
    • we wtorek, 24 listopada – przypada wspomnienie świętych męczenników wietnamskich Andrzeja Dunc-Lac, prezbitera i Towarzyszy męczeństwa.

 

  • W przyszłą niedzielę, 29 listopada, rozpoczyna się okres adwentu i nowy rok liturgiczny.

 

  • Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim Dobroczyńcom, na różne sposoby wspierających utrzymanie naszego klasztoru i parafialnego kościoła. Wszystkich polecamy Bogu w naszej codziennej modlitwie zakonnej.

 

  • W kruchcie kościoła na stoliku jest kolejny numer „Gościa Niedzielnego” w cenie 6 zł. Również na stoliku obok gazet są już do nabycia wigilijne świece Caritas w cenie 5 zł.

 

  • W zakrystii przyjmujemy na msze święte gregoriańskie, oraz pojedyńcze intencje mszalne na rok 2021.  Okazja do zamówienia. 

 

  • W zakrystii do końca miesiąca przyjmujemy jeszcze na wypominki za naszych zmarłych. Nowe wypominki będą czytane od pierwszej niedzieli grudnia.

Parafia i Kościół Św. Pawła od Krzyża

43-460 Wisła Nowa Osada
ul. Zielona 4

tel. (33) 855 23 65

Konto bankowe
50 1050 1070 1000 0090 3158 6374

GODZINY MSZY ŚWIĘTYCH

NIEDZIELE I ŚWIĘTA
9:00, 10:30, 12:00, 19:00

W TYGODNIU
czas letni: 9:00, 19:00
czas zimowy: 9:00, 16:30

Kaplica Św. Jadwigi Śląskiej na terenie
Rezydencji Prezydenta RP:

NIEDZIELA12:00

Ta strona korzysta z plików cookies