Aktualności

21 listopada 2020 Słowo Ojca Prowincjała Polskiej Prowincji Pasjonistów

Drodzy Bracia,

jutro zaczniemy świętowanie naszego jubileuszu. Pandemia koronawirusa powoduje, że ciężko jest zaplanować wielkie obchody, czy zaprosić na te uroczystości naszych przyjaciół i parafian. W trzy wieki po rozpoczęciu drogi zakonnej przez naszego Założyciela – św. Pawła od Krzyża, świętujemy niemal tak skromnie, jak skromne były początki naszego instytutu. Pisząc o Zgromadzeniu, Paweł Danei zawsze nazywa je małym lub najmniejszym, wskazując, że prawdziwej wielkości powinniśmy szukać jedynie w Bogu i Jego Chwale. Ziemskie uznanie, zaszczyty i pochwały przemijają niemal tak szybko, jak się pojawiają, dlatego spróbujmy przeżyć ten jubileusz jako nasze święto, święto każdej wspólnoty i każdego z nas. Bez rozgłosu i aplauzu podziękujmy jutro Bogu za powołanie, wszystkich współbraci, których spotkaliśmy na naszej drodze i całe dobro otrzymane w Zgromadzeniu. Niech w naszych kościołach wybrzmi Te Deum – radosny hymn wdzięczności i uwielbienia Boga. W naszych modlitwach pamiętajmy jutro o zmarłych współbraciach, o dobroczyńcach i o powołaniach do Zgromadzenia. Zachęcajmy wiernych, by towarzyszyli nam duchowo w czasie tego roku świętego swoją modlitwą.

Od kilku dni działa już nowa strona naszej prowincji (www.passio.info.pl) z podstroną poświęconą jubileuszowi (www.passio.info.pl/jubileusz). Nie wszystko udało się dopiąć na ostatni guzik, za co już teraz przepraszam i proszę o wyrozumiałość – w najbliższych tygodniach będziemy stopniowo zwiększać funkcjonalność tej strony. Będzie dla nas wszystkich dużym ubogaceniem jeśli będziemy mogli zamieścić przesłane przez was materiały z wydarzeń w klasztorach i choćby pojedyncze zdjęcia, nawet takie wykonane telefonem. Można je przesyłać na adres prowincjal@passio.info.pl, przez WhastAppa lub Messengera, załączając choćby lakoniczny opis.

W załączniku do tego maila znajdziecie przesłanie Ojca Świętego Franciszka do pasjonistów na rok jubileuszowy oraz kolejną z katechez. Jutro powinniśmy zamieścić też na stronie tłumaczenie orędzi Ojca Generała (jest w tej chwili tłumaczone). Jutro natomiast o godzinie 10.30 będzie można obejrzeć transmisję z otwarcia drzwi jubileuszowych w bazylice św. Jana i Pawła w Rzymie i Mszę św. pod przewodnictwem J.E. Ks. Kard. Pietro Parolina – Sekretarza Stanu Stolicy Apostolskiej. Transmisja będzie dostępna pod następującymi adresami:

Kuria Generalna udostępniła sporo materiałów, które również można wykorzystać. Nie mam możliwości przetłumaczenia ich wszystkich. Jeśłi ktoś chciałby pomóc lub jeśli któraś wspólnota coś już ma przygotowane zachęcam do podzielenia się. Poniżej znajdziecie linki do materiałów przesłanych przez Generalat:

Niech materiały już dostępne lub udostępniane w kolejnych tygodniach będą dla nas pomocą w duchowym przeżywaniu obchodów jubileuszowych.

Życzę wszystkim błogosławionego roku jubileuszowego, by stał się on dla nas czasem odnowy naszej misji,

o. Łukasz Andrzejewski CP – Prowincjał

 

Modlitwa jubileuszowa:

Jezu, Ty oddałeś życie na krzyżu, abyśmy mogli uczestniczyć w życiu Boga i poznać Jego dobroć. Niech miłość płynąca z krzyża przemieni nasze serca, abyśmy nieśli twoją miłość i miłosierdzie tym, których spotkamy na naszej drodze, zwłaszcza zaś cierpiącym. Daj światło Ducha Świętego ludziom młodym przez łaskę pasjonistowskiego powołania. Natchnij ich do poświęcenia życia dla ożywiania pamięci Twojej Męki w sercach ludzi. Niech Maryja Bolesna, która wiernie stała przy krzyżu, będzie nam przykładem, a święty Paweł od krzyża przewodnikiem na drodze życia. Który żyjesz i królujesz z Bogiem Ojcem w jedności Ducha Świętego, Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen.

Parafia i Kościół Św. Pawła od Krzyża

43-460 Wisła Nowa Osada
ul. Zielona 4

tel. (33) 855 23 65

Konto bankowe
50 1050 1070 1000 0090 3158 6374

GODZINY MSZY ŚWIĘTYCH

NIEDZIELE I ŚWIĘTA
9:00, 10:30 19:00

Kaplica św. Jadwigi Śląskiej na terenie Rezydencji Prezydenta RP (zamek) : 12:00

W TYGODNIU
czas letni: 9:00, 19:00
czas zimowy: 9:00, 16:30

Kaplica Św. Jadwigi Śląskiej na terenie
Rezydencji Prezydenta RP:

NIEDZIELA12:00

Ta strona korzysta z plików cookies