Ewangelizacja w Beskidach

 

Już 07 lipca 2018 roku rusza szósta edycja projektu „Ewangelizacja w Beskidach", której tegoroczną inspiracją są Ludzie gór! Tradycyjnie, jak było to w poprzednich latach, na każdy szczyt będziemy wyruszać małymi grupkami (rodzinnie, ze wspólnotą), aby w samo południe na szczycie góry uczestniczyć w centrum wydarzenia, czyli w Eucharystii. Podczas homilii będziemy rozważać dzieła Boże ze Starego i Nowego Testamentu, które objawiały się ludziach Bożych na szczytach gór. Przed lub po Eucharystii będą organizowane różnego rodzaju dynamiki ewangelizacyjne, do których udziału będziemy zapraszać wszystkich chętnych.

Rozpoczynamy sobotnie pielgrzymowanie, zdobywając kolejno Górę Łosek, Pilsko, Leskowiec, Stożek Wielki, Halę Krupową, Błatnię, Rycerzową i Wielką Raczę. Wspólna agapa z ogniskiem 25 sierpnia, zakończy nasze pielgrzymowanie.

Patronat nad „Ewangelizacją w Beskidach" objął J. E. Ks. Bp Roman Pindel ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej. Koordynatorem duchownym jest kustosz Sanktuarium Matki Bożej w Rychwałdzie o. Bogdan Kocańda OFMConv. Koordynatorzy świeccy to Bernadeta i Stefan Targoszowie.

Sobotnie spotkania to nie wszystko. Dla tych, którzy pragną więcej i z myślą również o tych, co nie mogą chodzić po górach w poniedziałkowe wieczory w namiocie przy Franciszkańskim Domu Formacyjno-Edukacyjnym w Rychwałdzie będą organizowane spotkania tzw. Wieczory Chwały. Ufamy, że będzie to piękny czas wspólnej wspinaczki i radości z przebywania ze sobą oraz doświadczenia wspólnej modlitwy.

Prosimy Czcigodnego Księdza Proboszcza o poinformowaniu wiernych o tym projekcie, wywieszeniu w gablocie przykościelnej plakatu, a nawet zainicjowaniu parafialnego wyjścia w góry.

Spotkajmy się w Chrystusie na sobotnich górskich szlakach i w poniedziałki pod namiotem, który dla wielu stał się już namiotem łaski.

 

Za wszelką życzliwość, modlitwę i współpracę z serca dziękujemy.

 

 

Bernadeta i Stefan Targoszowie i o. Bogdan Kocańda OFMConv

Organizatorzy Ewangelizacji w Beskidach

 

Godziny mszy świętych
Niedziele i święta:
Nasz kościół: 900, 1030, 1900
Kaplica św. Jadwigi Śląskiej na terenie Rezydencji Prezydenta RP: 1200

w tygodniu:
Nasz kościół: Czas letni: 900, 1900 Czas zimowy: 900, 1630
Odwiedzający naszą stronę
181784
Liturgia dnia
Informujemy, iż strona wykorzystuje pliki cookies tylko i wyłącznie w celach statystycznych. Przeglądając witrynę wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji znajduje się w Polityce Cookies.